از فکر تا عمل یک پرینتر لیزری

از فکر تا عمل یک پرینتر لیزری

هنگام چاپ چیزی ، رایانه شما جریان عظیمی از داده های الکترونیکی (به طور معمول چند مگابایت یا میلیون نویسه) را به چاپگر لیزری شما ارسال می کند. یک مدار الکترونیکی در چاپگر مشخص می کند که تمام این داده ها به چه معنی است و به چه شکل باید در صفحه ظاهر شود. این باعث می شود که یک پرتوی لیزری در پشت و درامون درام در داخل پرینتر اسکن شود ، الگویی از الکتریسیته ساکن ایجاد کند. برق استاتیک نوعی جوهر پودری به نام تونر را بر روی صفحه جذب می کند. سرانجام ، مانند یک دستگاه فتوکپی ، یک واحد فیوزر تونر را به کاغذ پیوند می دهد.

اولین مرحله:

میلیون ها بایت (کاراکتر) داده از رایانه شما به پرینتر منتقل می شود.

دومین مرحله:

یک مدار الکترونیکی در چاپگر (بطور مؤثر ، یک کامپیوتر کوچک به خودی خود) نحوه چاپ این داده ها را مشخص می کند تا در صفحه صحیح به نظر برسد.

سومین مرحله:

مدار الکترونیکی سیم تاج را فعال می کند. این یک سیم با ولتاژ بالا است که به هر چیزی که در آن نزدیکی است شارژ الکتریسیته ساکن می دهد

چهارمین مرحله:

سیم تاج درام گیرنده نور را شارژ می کند بنابراین طبل بار مثبت را به طور یکنواخت در سطح آن پخش می کند.

پنج امین مرحله:

در همان زمان ، مدار لیزر را فعال می کند تا بتواند تصویر صفحه را روی طبل بکشاند. پرتوی لیزر در واقع حرکت نمی کند: یک آینه متحرک را که از طریق درام اسکن می شود ، خاموش می کند. در جایی که پرتو لیزر به طبل برخورد کند ، بار مثبت را که در آن قرار داشت پاک می کند و به جای آن ، ناحیه بار منفی ایجاد می کند. به تدریج ، تصویری از کل صفحه روی طبل ایجاد می شود: جایی که صفحه باید سفید باشد ، مناطقی با بار مثبت وجود دارد. جایی که صفحه باید سیاه باشد ، مناطقی با بار منفی وجود دارد.

ششمین مرحله:

یک غلتک جوهر که درام درج گیرنده نور را لمس می کند ، آن را با ذرات ریز جوهر پودر (تونر) می پوشاند. به تونر بار الکتریکی مثبت داده شده است ، بنابراین به قسمت هایی از درام گیرنده نور که دارای بار منفی هستند می چسبد (به یاد داشته باشید که بارهای الکتریکی مخالف به همان روشی که قطب های مخالف یک آهنربا جذب می کنند) جذب می شوند. هیچ جوهر به قسمت هایی از طبل که بار مثبت دارند جذب نمی شود. تصویری مرکب از صفحه روی درام ساخته می شود.

هفتم این مرحله:

یک کاغذ از یک قیف در طرف دیگر چاپگر به سمت درام تغذیه می شود. در حین حرکت ، کاغذ بار الکتریکی منفی شدیدی را توسط سیم تاج دیگر به دست می آورد.

هشتمین مرحله:

هنگامی که کاغذ در نزدیکی طبل حرکت می کند ، بار منفی آن ذرات تونر با بار مثبت را به دور از درام جذب می کند. تصویر از طبل روی کاغذ منتقل می شود ، اما در حال حاضر ، ذرات تونر فقط بر روی سطح کاغذ استراحت می کنند.

نهمین مرحله:

کاغذ جوهر شده از دو غلطک داغ (واحد فیوزر) عبور می کند. گرما و فشار غلطک ، ذرات تونر را به طور دائم در فیبرهای کاغذ ذوب می کند.

دهمین مرحله:

چاپ از طرف دستگاه کپی پدیدار می شود.  کاغذ هنوز گرم است. این به معنای واقعی کلمه داغ است ..

با تشکر.

پارس تونر

فروش با تضمین. و تحویل سریع انواع کارتریج و مواد مصرفی

www.parstoner.com

نظرات بازدیدکنندگان